Szczawno Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Szczawna-Zdroju

Położone w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim Szczawno-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa. Z północy na południe miasto przecina droga wojewódzka nr 375 łącząca Dobromierz z Wałbrzychem. Natomiast w części północnej, na linii wschód-zachód przez Szczawno-Zdrój przechodzi droga wojewódzka nr 376, która biegnie od Wałbrzycha do Jabłonowa. Poza obrębem miasta, od strony wschodniej biegnie droga krajowa nr 35.

Bliskie sąsiedztwo z Wałbrzychem znacznie ułatwia dojazd do Szczawna-Zdroju komunikacją publiczną. Informacje o połączeniach kolejowych i autobusowych, godzinach odjazdów, cenach biletów i czasie podróży można znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej >GoEuro.pl. Dwa najważniejsze dworce kolejowe w Wałbrzychu to Wałbrzych Miasto w samym centrum, przy ul. Armii Krajowej oraz Wałbrzych Główny przy ul. Gdyńskiej w części południowej. Stąd do Szczawna-Zdroju kursują autobusy komunikacji miejskiej linii 7, 8 i 17 (z PKP Wałbrzych Miasto) oraz 6 (PKP Wałbrzych Główny). Podróż autobusem zajmuje od 8 do 15 minut. Pociągiem do Wałbrzycha można dojechać m.in. z Warszawy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Gdyni, Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Poznania, Łodzi, Kłodzka, Przemyśla i Białegostoku.

Dworzec PKS w Wałbrzychu znajduje się przy ul. Wysokiego w centrum miasta, przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 35. Stąd do Szczawna-Zdroju odjeżdża autobus komunikacji miejskiej linii 5. Busem do Wałbrzycha można dojechać m.in. z Warszawy, Jeleniej Góry, Kłodzka, Legnicy, Wrocławia, Zgorzelca, Zakopanego i Kołobrzegu. Kursy realizują m.in. PKS Przemyśl, PKS Mława oraz firmy prywatne: P.W.H.D., Bogusia i Tatarczuk. Podróżnych z Wałbrzycha wożą także lokalni taksówkarze. Postój taksówek w Szczawnie-Zdroju znajduje się przy ul. Kolejowej stanowiącej część drogi nr 375, w części północnej miasta, niedaleko restauracji Graal.


rozwiń
Szczawno Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij