Zamek Grodno

Nastrojowe pozostałości po twierdzy i rezydencji, pamiętającej jeszcze zamierzchłe średniowiecze. Jeszcze niedawno Zamek Grodno był lichą, zagrożoną zawaleniem się ruiną. Od jakiegoś czasu trwają jednak prace remontowe - połączone z badaniami archeologicznymi - dzięki którym ten wspaniały zabytek ma szanse na odzyskanie dawnej świetności.

Pierwsze sprawdzone zapisku o Grodnie pochodzą z 1315 roku, choć według lokalnej legendy pierwszą warownię miał wybudować w tym miejscu już w 800 r. tajemniczy, angielski rycerz. W połowie XIV stulecia zamek rozbudował książę świdnicko-jaworski Bolko I. Ten sam, który stał za wzniesieniem Książa. Twierdzę wielokrotnie zmieniała właścicieli - pod koniec XVI wieku niejaki Maciej z Łagowa przerobił ją na renesansową, wystawną posiadłość. Budowla uległa poważnym zniszczeniom w trakcie XVII-wiecznej Wojny Trzydziestoletniej.

Gotowe do zwiedzania są już m.in. sala rycerska i sala tortur - obie pełne ciekawych eksponatów. Dostępna jest również wieża widokowa. Na dziedzińcu zwykle można liczyć na dodatkowe atrakcje, w rodzaju pokazu tańca czy strzelania z łuku. Na Zamku Grodno stale działa rycerskie bractwo, wydatnie pomagające przy organizacji cyklicznych (acz ruchomych w kalendarzu) imprez i wydarzeń kulturalnych. Sporą renomą wśród miłośników mediewistycznych klimatów cieszą się majowy “Jarmark Średniowieczny”, październikowy Festiwal Muzyki Średniowiecznej oraz wrześniowy “Najazd Średniowiecza”.

I jeszcze jedno: warto zastanowić się nad kupnem biletu łączonego, który uprawnia również do odwiedzenia Sztolni Walimskich - jednego z obiektów tajemniczego kompleksu “Riese” z czasów II Wojny Światowej.

Dodaj opinię

Bilety na zwiedzanie Zamku Grodno:

 • normalne 15 zł
 • ulgowe 12 zł

Bilety łączone Zamek Grodno - Sztolnie Walimskie:

 • normalne 25 zł
 • ulgowe 20 zł

"Nocne Zwiedzanie" dla zorganizowanych grup, minimum 10 osób:

 • do 20 uczestników - 25 zł/os.
 • powyżej 20 uczestników - 20 zł/os.

Dodatkowe ognisko dla grup zwiedzających zamek - 50 zł

Zamkowa sesja zdjęciowa (ślubna) - 100 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Mniejszy i brzydszy od słynnego Książa, za to równie interesujący. Grodno stanowi fascynującą kolebkę średniowiecza - na zamku regularnie organizowane są imprezy z damami i rycerzami w rolach głównych. Budowla daleka jest od idealnego stanu, za to na swój sposób piękna. W pomieszczeniach, które mają już za sobą konieczny remont, przygotowano ciekawe wystawy.

Zamek Grodno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zamek Grodno, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zamek Grodno.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Zamek Grodno. Redakcja serwisu www.szczawnozdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 12-20 zł
  Zamek Grodno cena biletu ulgowego: 12-20 zł
 • 15-25 zł
  Zamek Grodno cena biletu normalnego: 15-25 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zamek Grodno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij