Zakład Przyrodoleczniczy

Prawdopodobnie wszelkie istniejące i sprawdzone zabiegi balneologiczne (wykorzystujące lecznicze działanie wód mineralnych oraz borowin) oferowane są w Zakładzie Przyrodoleczniczym, należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina.

Budynek zbudowano pod koniec lat '30 XX wieku. Wcześniej w tym miejscu stał kompleks basenowo-kąpielowy, nazywany Łazienkami Luizy. Układ pomieszczeń Zakładu Przyrodoleczniczego zasadniczo nie różni się od poprzedniego, zupełnie inna jest natomiast bryła budynku. Główne wejście wystylizowano na fasadę świątyni greckiej z czasów starożytnych. Obok powieszono pamiątkową tablicę z nazwiskami znanych osobistości zasłużonych dla nauki i kultury Polski, które korzystały z leczniczych wód uzdrowiska.

W tej „świątyni naturalnego zdrowia”, z pomocą najnowocześniejszych urządzeń, kuracjusze poddawani są zabiegom z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, laseroterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa. Pod Zakładem Przyrodoleczniczym znajduje się jedno z lokalnych ujęć wody mineralnej, a na parterze niewielka pijalnia.

Dodaj opinię

Główny ośrodek zabiegów balneologicznych, które ma do zaoferowania gościom uzdrowisko w Szczawnie-Zdroju. Przeprowadza się tu wszelkiego typu kuracje, zarówno z użyciem naturalnych produktów, jak i najnowocześniejszych urządzeń. Działa tu też mała pijalnia wód mineralnych. Zakład Przyrodoleczniczy wybudowano w latach ‘30 XX w., wyraźnie inspirując się antykiem.

Zakład Przyrodoleczniczy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakład Przyrodoleczniczy, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakład Przyrodoleczniczy.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakład Przyrodoleczniczy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij