Niebieska trasa rowerowa na Chełmiec

Niebieski szlak zaczyna się w dzielnicy Wałbrzycha Biały Kamień, na skrzyżowaniu ulic Andersa i Ratuszowej. Jedynie w początkowym fragmencie prowadzi wyasfaltowaną drogą, im dalej w las (dosłownie) tym więcej szutrów i kamieni. Za to szerokość szosy jest więcej niż wystarczająca – trzeba tylko uważać na jeżdżące okazjonalnie samochody pracowników nadleśnictwa oraz stacji nadawczo-przekaźnikowych na szczycie góry.

Wjazd na Chełmiec nie należy do najtrudniejszych technicznie, jest za to dość wymagający kondycyjnie. Nie na tyle jednak, by zupełnie odstraszyć początkujących amatorów kolarstwa. W trakcie zjazdu, ze względu na nawierzchnię, lepiej cały czas odrobinę przyhamowywać – inaczej łatwo o uślizg. Droga na szczyt i z powrotem liczy około 16 kilometrów. Można ją pokonać w ok. 2 godziny. Przy założeniu, że wycieczka zaczynałaby się w okolicach uzdrowiskowego deptaku - do przebycia będzie ok. 5 km więcej, co powinno zająć jakieś 20 minut więcej.


Dodaj opinię
Niebieska trasa rowerowa na Chełmiec adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Niebieska trasa rowerowa na Chełmiec, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Niebieska trasa rowerowa na Chełmiec.
  • 58-304 Wałbrzych
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Niebieska trasa rowerowa na Chełmiec opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij