Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej

Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej wytyczony został w 1960 r. przez wałbrzyski oddział PTTK. Biegnie od Świdnicy, m.in. przez Witoszów, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Strugę, Chwaliszów i Dobromierz do Strzegomia.

Łączna długość trasy to niewiele ponad 53 kilometry. Oznaczona jest na żółto-niebiesko-żółto na cześć polskich formacji wojsk Napoleona, które nosiły właśnie tak barwione klapy na mundurach. Żołnierze Legii Nadwiślańskiej (wtedy jeszcze Legii Włoskiej) w 1807 roku odegrali decydującą rolę w zwycięskiej bitwie na Czerwonym Wzgórzu (na polach między Strugą a Szczawnem-Zdrój).

Dodaj opinię

Filmowaniem Szlaku Ułanów Legii Nadwiślańskiej może zająć się firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej.
  • 58-310 Szczawno Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij