Szlak pieszy zielony

Szlak pieszy zielony zaczyna się w pobliżu dworca kolejowego Wałbrzych Główny, a po niespełna 50 kilometrach kończy się w Marciszowie. Zielona trasa prowadzi m.in. przez Rybnicę Leśną, Sokołowsko, Dzikowiec, Boguszów-Gorce, Chełmiec, Lubomin, Trójgarb i Gostków.

Na pełny przebieg powinni decydować się tylko zaprawieni w górskich wędrówkach turyści. Po drodze trzeba wejść na kilka szczytów (ponad 1600 m przewyższeń), a marsz może trwać ponad 13 godzin. Mniej doświadczonym po drodze nie zabraknie ewentualnych skrótów. Na odcinku między Boguszowem-Gorcami a szczytem Chełmca ustawiono kolejne stacje drogi krzyżowej poświęcone górnikom.

Dodaj opinię
Szlak pieszy zielony adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak pieszy zielony, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak pieszy zielony.
  • 58-310 Szczawno Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak pieszy zielony opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij