Słoneczna Polana

Słoneczna Polana to popularne miejsce wypoczynku i uprawiania sportu z ponad 100-letnią tradycją. Od centrum uzdrowiska – Domu Zdrojowego – dzieli je niespełna kilometr spaceru. Współcześnie przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, w przeszłości dedykowane ludziom z wyższych sfer.

Na początku XX wieku, tutejsze pole golfowe było miejscem regularnych spotkań lokalnych elit – bankierów, lekarzy, bogatych kupców i przedsiębiorców oraz oczywiście arystokracji. Mała partyjka na Słonecznej Polanie była ważną częścią wizyty szwedzkiego księcia Sigvarda w 1932 r. Grali tu również turyści i kuracjusze. Na 18 dołkach organizowano nawet imprezy rangi mistrzowskiej.

Tę tradycję w pewien sposób kontynuuje funkcjonujący na miejscu pola golfowego tor 4-crossowy, również przyjmujący najlepszych zawodników świata tej ekstremalnej konkurencji kolarskiej. Spróbować swoich sił poza zawodami mogą wszyscy chętni, ale to już na własną odpowiedzialność. W dawnym domku dla golfistów funkcjonuje mała kawiarenka.

Niedawno Słoneczna Polana wzbogaciła się o spory plac zabaw z wieloma różnymi huśtawkami, zjeżdżalniami, karuzelami i innymi przyrządami. Oprócz przestrzeni dla najmłodszych pojawiły się niewielkie ścianki wspinaczkowe (idealne dla początkujących), siłownia terenowa oraz zaplecze dla kolarzy startujących w zawodach 4X.

Dodaj opinię

Dawne pole golfowe, na którym wciąż króluje sport - tyle że inne dyscypliny. Większość Słonecznej Polany zajmuje ekstremalny tor kolarski, ale działają też rozbudowana siłownia terenowa, nowoczesny plac zabaw, a także małe ścianki wspinaczkowe. Liczący ponad 100 lat starydomek dla golfistów, goszczący niegdyś elity władzy i biznesu, przerobiono na kawiarenkę.

Słoneczna Polana adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Słoneczna Polana, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Słoneczna Polana.
  • Ulica
    Narciarska
    Słoneczna Polana mieści się przy ulicy Narciarska w Szczawnie Zdroju
  • 58-310 Szczawno Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Słoneczna Polana opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij