Riese - Muzeum Mölke

Muzeum Techniki Militarnej urządzone przy opuszczonych sztolniach, powstałych w ramach pełnego tajemnic projektu “Riese”, realizowanego - acz nigdy nie ukończonego - przez III Rzeszę. Według różnych źródeł: od połowy lat ‘30 XX wieku albo 1943 roku.

Jaki był cel budowy podziemnego “Olbrzyma”, tego dokładnie i z całą pewnością (jeszcze) nie wiadomo. W Muzeum Mölke za motyw przewodni służy jedna z wiodących koncepcji. “Riese” mógł pełnić rolę tajnego ośrodka badawczego lub zakładu przemysłowego, gdzie najlepsi naukowcy mieli pracować nad kolejną “Wunderwaffe” - cudowną bronią, która odwróciłaby losy II Wojny Światowej na korzyść nazistów.

Zwiedzając podziemne, odpowiednio przystosowane i wystylizowane na tajną bazę korytarze, można zapoznać się z informacjami na temat najbardziej ambitnych projektów. Takich maszyn, których użyto na froncie (na szczęście za późno i za mało) oraz tych, które nigdy nie wyszły poza fazę prototypów lub papierowych projektów. Do najciekawszych z pewnością należą pierwsze helikoptery, odrzutowe samoloty, pociski rakietowe, superciężki czołg, prawdziwy latający spodek czy dziwaczny “Dzwon” o mocno zastanawiającym, nieznanym przeznaczeniu. Natomiast przed wejściem ustawiono szereg wojskowych pojazdów, armat etc.

Gospodarzem Muzeum Mölke jest Stowarzyszenie Riese, prowadzące także podobną placówkę na zboczach Włodarza, niedaleko Jugowic.

Dodaj opinię

Wstęp do Muzeum Mölke:

  • bilety normalne 12 zł ; łączony z Muzeum Włodarz za 30 zł
  • bilety ulgowe - 10 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zrekonstruowany podziemny kompleks, w którym - zdaniem części badaczy - mógł powstawać zakład projektujący i budujący na rzecz III Rzeszy cudowną broń. W związku z tym istotną część wystawy stanowią ambitne pomysły militarne, nad którymi pracowali naziści. Od V2 i V3 po odrzutowce, helikoptery, potężne czołgi czy latające spodki. Sensacje XX wieku jak na dłoni.

Riese - Muzeum Mölke adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Riese - Muzeum Mölke, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Riese - Muzeum Mölke.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Riese - Muzeum Mölke. Redakcja serwisu www.szczawnozdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Riese - Muzeum Mölke cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 12-30 zł
    Riese - Muzeum Mölke cena biletu normalnego: 12-30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Riese - Muzeum Mölke opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij