Park Zdrojowy

Park Zdrojowy imienia Henryka Wieniawskiego - z jednej strony – piękny teren zachwycający zróżnicowaną, nierzadko egzotyczną roślinnością, z fontannami i mnóstwem spacerowych alejek, gdzie można cieszyć się leniwym odpoczynkiem. Z drugiej – teatr, pijalnia wód, jaskinia solna czy Słoneczna Polana, gdzie jest co robić.

Park Zdrojowy wybudowano w 1812 r. na polecenie dr. Augusta Zemplina, jednego z pomysłodawców i założycieli uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju. Oprócz naturalnej szaty roślinnej, sprowadzono tutaj wiele drzew, krzewów i kwiatów z różnych stron świata – Bałkanów, krajów śródziemnomorskich, Azji czy Ameryki Północnej. Dzięki łagodnemu mikroklimatowi regionu rozwijają się tu bez przeszkód. Zgodnie z ostatnią inwentaryzacją dendrologiczną rośnie tu ponad 120 liściastych i iglastych gatunków.

W obrębie parku wzniesiono dwa pomniki patrona. Nieopodal Słonecznej Polany stoi popiersie muzyka ustawione na cokole, odsłonięte w 1966 roku. 3,5-metrowa rzeźba autorstwa Bogdana Hofmana była pierwszym pomnikiem Wieniawskiego w Polsce. Przed głównym wejściem do parku, od strony szczawieńskiego deptaka, stoi brązowa rzeźba kompozytora trzymającego skrzypce. Ten pomnik przygotowano z okazji 50. Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w 2015 r.

Park Zdrojowy wyśmienicie nadaje się do odpoczynku wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Dodaj opinię

Doskonałe miejsce do wypoczynku - zarówno nastawionego na regenerację sił, jak też podszlifowania formy fizycznej. ParkZdrojowy, założony w 1812 r. przez twórców uzdrowiska, posiada i alejki z ławeczkami, i terenowe siłownie oraz ścieżki zdrowia. Warto popodziwiać niezwykle bogatą szatę roślinną. W parku ustawiono 2 pomniki patrona - Henryka Wieniawskiego.

Park Zdrojowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Zdrojowy, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Zdrojowy.
  • Ulica
    Park Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego
    Park Zdrojowy mieści się przy ulicy Park Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju
  • 58-310 Szczawno Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Zdrojowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij