Pałac Czettritzów

Dawna arystokratyczna rezydencja, od 2004 roku służąca za siedzibę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa. Zatem zabytkowa budowla nie straciła ani okrucha ze swojej szlachetności.

Elegancki, barokowy pałac wybudowano w pierwszej połowie XVII stulecia (w latach 1606-28), początkowo nazywano go “ZamkiemWałbrzych”. Jego powstanie ściśle wiąże się z niedalekim zamkiem Nowy Dwór - otóż ten niemal doszczętnie spłonął, a Czettritzowie uznali, że kolejna modernizacja średniowiecznego dworzyszcza nie ma żadnego sensu.

W 1738r. pałac kupił Konrad Maksymilian Hochberg, który zainicjował przebudowę obiektu na styl - ogólnie rzecz ujmując - renesansowy. Pojawiły się m.in. portal wejściowy z rodowym herbem czy cylindryczna wieża. Z czasem zameczek powiększał się również o kolejne skrzydła.

Warto wspomnieć, iż na terenie parku dawnej posiadłości Czettritzów stoją dwie ładne, choć poważnie zaniedbane wille. W jednym z tych domów zmarła księżna Daisy - bodaj najsłynniejsza pani na Zamku Książ, a prywatnie ciotka Winstona Churchilla.

Dodaj opinię

Imponująca, barokowo-renesansowa posiadłość wpływowego niegdyś arystokratycznego rodu. Pałac, znany kiedyś jako “Zamek Wałbrzych”, budowano w latach 1606-28, jako zastępstwo dla zniszczonego zamku Nowy Dwór. W XVIII wieku majątek kupił K.M. Hochberg, dzięki któremu rozpoczęła się poważna modernizacja. Aktualnie Pałac Czettritzów jest siedzibą uczelni wyższej.

Pałac Czettritzów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Czettritzów, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Czettritzów.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Czettritzów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij