Stadnina koni Dworzysko

Miłośnicy jazdy konnej przebywający w Szczawnie-Zdroju (i nie mający ochoty podjeżdżać do Zamku Książ) mogą skorzystać z możliwości wybudowanego w szwajcarskim stylu, na zachodnich obrzeżach miejscowości, kompleksu Dworzysko. Jeszcze niedawno obiektom – stadninie koni, restauracji-gospodzie oraz hotelowi – groziła likwidacja. Dzięki rodzinie Tomaszewskich, z uroków tego miejsca wciąż można w pełni korzystać.

Początkujący kawalerzyści i amazonki mogą doskonalić się w jeździe pod fachowym okiem instruktorów, w zabytkowej ujeżdżalni i dwóch ogrodzonych placach. Pobliskie łąki, pola i lasy pod Chełmcem pozwalają wypuścić się dalej w piękny teren – indywidualnie lub w większej grupie. Oprócz tego, Dworzysko oferuje kilkudniowe rajdy, obozy, „wczasy w siodle”, przejażdżki bryczką, a zimą kuligi oraz tzw. skiring – jazdę na nartach za biegnącym koniem.

W stajniach przygotowanych jest 29 dużych boksów ze żłobami i poidłami. Komfort zwierzętom zapewnią również ogrzewana siodlarnia i wewnętrzna myjka. Oprócz koni należących do stadniny, mogą z nich korzystać zwierzęta innych właścicieli (nie tylko hotelowych gości). W ramach Dworzyska funkcjonuje pensjonat dla koni.

Stadnina (podobnie jak pozostałe obiekty kompleksu Dworzysko) w 2014 r. przeszła gruntowną modernizację. Jak głosi pamiątkowa tablica upamiętniająca jednego z dawnych właścicieli, Ludwika Filipowskiego - „Świat najlepiej wygląda z grzbietu konia”.

Dodaj opinię

Cennik rekreacyjnych jazd konnych:

 • jazda na kucyku dla dzieciaków - 10 zł za 10 minut
 • oprowadzanie na lonży - 40 zł za pół godziny
 • indywidualna jazda na padoku / ujeżdżalni - 60 zł za 45 minut
 • konna wycieczka plenerowa - 50 zł za 45 minut
 • jazda na padoku / ujeżdżalni w grupie - 30 zł za 45 minut

Miesiąc zajęć dwa razy tygodniowo w szkółce jeździeckiej w Dworzysku - 300 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

“Świat najlepiej wygląda z grzbietu konia” - przekonuje pamiątkowa tablica umieszczona na wybudowanym w szwajcarskim stylu ośrodku. Miłośnicy jeździectwa wizytujący Dworzysko tylko utwierdzą się w tym przekonaniu. Stadnina oferuje wszelkie rodzaje jazdy konnej, od lekcji na lonży po długie wyprawy i przejażdżki bryczką. Posiada też rozbudowaną infrastrukturę.

Stadnina koni Dworzysko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadnina koni Dworzysko, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadnina koni Dworzysko.
Ceny biletów / cennik wejść do Stadnina koni Dworzysko. Redakcja serwisu www.szczawnozdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 10 zł
  Stadnina koni Dworzysko cena biletu ulgowego: od 10 zł
 • od 30 zł
  Stadnina koni Dworzysko cena biletu normalnego: od 30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stadnina koni Dworzysko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij