Browar Jedlinka

Jak twierdzi wielu smakoszy piwa, rzemieślnicze trunki produkowane przez małe, regionalne browary absolutnie nie mają sobie równych. W Jedlinie-Zdroju tradycja warzenia piwa sięga przynajmniej połowy XIX wieku. Przy okazji odnowy Pałacu Jedlinka, udało się także w pełni powrócić do tego rozdziału w historii zabytkowego dworku.

Browar Jedlinka warzy 4 podstawowe rodzaje piwa. Są to kilkukrotnie już nagrodzony medalami Pszeniczny Pan, bursztynowy lager Marcowa Dama, typowo niemiecki pils Jaśnie Książę oraz ciemny lager Czerwony Lager. W menu znajdują się również piwa sezonowe o równie wdzięcznych nazwach - np. Podchmielony Lord, Koźlak czy Biały Magnat - oraz rozmaite dania gorące, sałatki, przekąski itp.

Jak chwalą się gospodarze przybytku, wykorzystywane dziś w Browarze Jedlinka główne receptury wzorowane są na tych, które opracowali dawniej tutejsi mistrzowie. Za ich jakość odpowiada doświadczony browarnik Krzysztof Ozdarski, który przez wiele lat pracował w europejskiej kolebce piwa - Bawarii. Z tego samego regionu pochodzi cała aparatura, zapewniająca wydajność produkcji w granicach 300 000 litrów na rok.

Jako że cały obiekt wzorowany jest na popularnych u naszych zachodnich sąsiadów restauracyjkach typu Gaststätte, tak też i tutaj integralną częścią browaru jest hostel. Oczywiście, “Oktoberfest” również jest organizowane.

Dodaj opinię

Kufle litrowe - 16-20 zł

Kufle 0,4l - 8-10 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wielu znawców tematu twierdzi, że prawdziwe piwa to tylko te warzone w małych browarach. W Jedlinie niedawno wskrzeszono taki zakład, dzięki czemu powstał bardzo bawarski “Gaststätte”, czyli połączenie rzemieślniczego zakładu, restauracji i hostelu. W stałym menu można znaleźć takie propozycje jak Pszeniczny Pan, Czerwony Baron, Marcowa Dama czy Jaśnie Książę.

Browar Jedlinka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Browar Jedlinka, zobacz gdzie w Szczawnie Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Browar Jedlinka.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Browar Jedlinka. Redakcja serwisu www.szczawnozdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 8-20 zł
    Browar Jedlinka cena biletu normalnego: 8-20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Browar Jedlinka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij